Mecz Piast Gliwice - Radomiak Radom dnia 2024-03-08 17:00 - 2-3

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim odbył się niezwykle emocjonujący mecz Ekstraklasy pomiędzy drużynami Piasta Gliwice i Radomiaka Radom. Spotkanie pełne zwrotów akcji zakończyło się wynikiem 2-3 na korzyść gości, którzy zdołali odrobić straty po pierwszej połowie, kiedy padł remis 1-1. Mecz ten zapadnie na długo w pamięci kibiców obu drużyn.

Mecz Piast Gliwice vs. Radomiak Radom: Szalony pojedynek zakończony triumfem gości

Zapraszam na relację z niezwykle emocjonującego spotkania pomiędzy drużynami Piast Gliwice a Radomiak Radom, które odbyło się na Stadionie Miejskim w ramach 24. kolejki Ekstraklasy.

Od samego początku meczu atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, a kibice obu ekip nie mogli oderwać wzroku od boiska. Sędzia główny Wojciech Myc z Polski rozpoczął spotkanie o godzinie 17:00, a piłkarze obu drużyn dali z siebie wszystko, by zapewnić kibicom niezapomniane widowisko.

I to właśnie goście z Radomiaka zdobyli pierwszego gola! W 5. minucie L. Vušković strzelił bramkę, dając swojej drużynie prowadzenie 0-1. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, a w 33. minucie P. Dziczek wyrównał stan meczu na 1-1.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od kolejnych emocji. W 57. minucie to Leonardo Rocha wpisał się na listę strzelców, umieszczając piłkę w siatce i zapewniając Radomiakowi prowadzenie 1-2. Niecałe trzy minuty później, w 60. minucie, Michael Ameyaw wyrównał na 2-2, po asyście Jorge'a Félix'a.

Mimo wyrównania, to goście nie zamierzali się zatrzymać. W 75. minucie Lisandro Semedo ponownie wprowadził Radomiak na prowadzenie, ustalając wynik na 2-3. Ostatnie minuty spotkania były niezwykle nerwowe, a emocje sięgały zenitu.

Na boisku nie obyło się także bez kartek. Gospodarze z Piasta Gliwice otrzymali żółte kartki: Michael Ameyaw (18'), Grzegorz Tomasiewicz (80'), oraz Patryk Dziczek (87'). Natomiast goście z Radomiaka: Bruno Jordão (88', 90'), Vagner Dias (90') oraz Raphael Rossi (90').

W samej końcówce spotkania emocje sięgnęły zenitu, gdy po dwóch żółtych kartkach Bruno Jordão z drużyny gości został ukarany czerwoną kartką w 90. minucie. Ostatecznie Radomiak Radom wygrał mecz 2-3, zadając gospodarzom bolesną porażkę.

Po tym meczu Piast Gliwice zmierzy się kolejno z Puszczą Niepołomice, Legią Warszawa oraz Śląskiem Wrocław, natomiast Radomiak Radom czekają spotkania z Jagiellonią Białystok, Puszczą Niepołomice oraz Rakowem Częstochowa.