Dnia 2024-04-28 10:30 na obiekcie Stadion im. Braci Czachorów odbyło się spotkanie pomiędzy Radomiak Radom i Zaglebie Lubin: końcowy wynik 3-4

Wczorajszy mecz pomiędzy Radomiakiem Radom a Zagłębiem Lubin okazał się prawdziwą uczta dla miłośników piłki nożnej. Spotkanie, które odbyło się 28 kwietnia na Stadionie im. Braci Czachorów, zakończyło się wynikiem 3-4 na korzyść gości. Mimo trzybramkowej przewagi Zagłębia Lubin na przerwę, Radomiak Radom starał się odrobić straty, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala. Ekscytujące starcie w ramach 30. kolejki Ekstraklasy dostarczyło kibicom wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

Rozgrywki Ekstraklasy: Radomiak Radom - Zaglebie Lubin 3-4

Wczorajszy mecz na Stadionie im. Braci Czachorów z pewnością zapadnie w pamięć fanom piłki nożnej na długo. Radomiak Radom podejmował gości z Zaglebie Lubin w spotkaniu, które dostarczyło nam mnóstwo emocji i niezapomnianych momentów.

Od samego początku spotkania atmosfera na stadionie była niesamowicie napięta. Kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoich ulubieńców, tworząc fantastyczną kulę dźwięku nad boiskiem.

Sędzia główny Piotr Lasyk z Polski poprowadził mecz z należytym profesjonalizmem, pilnując, aby zasady fair play były przestrzegane przez obie drużyny.

Pierwsza połowa należała jednoznacznie do gości. Zaglebie Lubin prezentowało wysoką jakość gry i skutecznie wykorzystywało okazje. Bramki Dawida Kurminowskiego w 20. oraz 39. minucie, a także trafienie Aleksa Ławniczaka w 30. minucie sprawiły, że zespół z Lubina schodził na przerwę z komfortowym prowadzeniem 3-0.

Po zmianie stron to Radomiak Radom podjął desperacką próbę odrobienia strat. Vagner Dias zdobył bramkę dla gospodarzy w 51. minucie, jednak kolejne trafienie Kurminowskiego w 53. minucie przywróciło gościom trzybramkowe prowadzenie.

Mimo tego, że Jan Grzesik (74') oraz Dawid Abramowicz (86') zdobyli kolejne bramki dla Radomiaka, drużyna ta nie zdołała odrobić straty i ostatecznie przegrała 3-4.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Zawodnicy obu drużyn otrzymali żółte kartki za agresywne zachowania na boisku. Na kartkę zobowiązali się Luizão, Luka Vušković oraz Mateusz Cichocki z Radomiaka, oraz Marek Mróz i Bartosz Kopacz z Zaglebie. Czerwone kartki nie padły podczas tego meczu.

Wynik końcowy 3-4 na korzyść Zaglebie Lubin zapowiada emocjonujące spotkania w kolejnych kolejkach Ekstraklasy. Radomiak Radom będzie teraz musiał się zregenerować przed starciami z Legią Warszawa, Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław. Z kolei ekipa z Lubina zmierzy się z Rakowem Częstochowa, Widzewem Łódź oraz ŁKS-em Łódź.