Mecz Cracovia Krakow vs Radomiak Radom, wynik 6-0

W minioną sobotę, 10 lutego 2024 roku, na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego odbył się mecz pomiędzy drużynami Cracovii Kraków i Radomiaka Radom. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepsi, zwyciężając 6-0, po tym jak na przerwę schodzili z wynikiem 3-0. Spotkanie to miało miejsce w ramach 20. kolejki Ekstraklasy, a emocje na boisku nie zawiodły kibiców obu drużyn.

Sprawozdanie z meczu Cracovia Kraków - Radomiak Radom: 6-0

Niepodzielna dominacja, futbolowa elegancja i emocje po same brzegi - tak można podsumować starcie pomiędzy Cracovią Kraków a Radomiakiem Radom na stadionie im. Józefa Piłsudskiego. Spotkanie pełne niespodziewanych zwrotów akcji oraz piłkarskiego widowiska od pierwszej minuty do ostatniej gwizdka.

W meczu, który rozpoczął się o godzinie 14:00, już w 8. minucie padła pierwsza bramka. P. Jaroszyński wpisał się na listę strzelców, rozpoczynając tym samym festiwal goli dla gospodarzy. Kolejne trafienie padło na konto B. Källmana w 18. minucie po asyście P. Makucha, ustalając wynik do przerwy na korzyść Cracovii 3-0 po bramce D. Abramowicza w 32. minucie.

Po przerwie gospodarze nie zwalniali tempa. P. Makuch zdobył czwartego gola dla Cracovii w 62. minucie po podaniu P. Jaroszyńskiego. Następnie J. Atanasov powiększył przewagę swojej drużyny, strzelając piąte trafienie w 65. minucie po asyście B. Källmana. Ostateczne piłkarskie piętno na wyniku meczu odcisnął ponownie P. Jaroszyński, zdobywając gola na wagę szóstego trafienia w doliczonym czasie gry, ustalając wynik końcowy 6-0 na korzyść Cracovii Kraków.

Oprócz bramek, emocji nie brakowało także w postaci kartek. Gospodarze zebrało trzy żółte kartki, odpowiednio dla Virgila Ghițy, Andreasa Skovgaarda oraz Janiego Atanasova. Natomiast goście musieli zmierzyć się z dwoma żółtymi kartkami: Luizão otrzymał jedną już w -5. minucie, a Christos Donis w 57. minucie. Kibice byli także świadkami dwóch czerwonych kartek, obie dla ekipy Radomiaka Radom: Leonardo Rocha musiał opuścić boisko już w 2. minucie, a Michał Kaput zobaczył drugą żółtą kartkę w 86. minucie, co oznaczało dla niego wcześniejszy powrót do szatni.

Po tak spektakularnym zwycięstwie Cracovii Kraków, kolejne mecze zapowiadają się równie emocjonująco. Gospodarze zmierzą się z Zagłębiem Lubin, Piastem Gliwice oraz Wartą Poznań, natomiast dla Radomiaka Radom kolejne starcia to pojedynki z Pogonią Szczecin, Wartą Poznań oraz Stalą Mielec. Czy futbolowe emocje będą równie wielkie? Przekonamy się już niebawem.